ASSMANN Group    | 

NYHETER

Legplank met kabelgeleiding
Legplank met kabelgeleiding
Legplank met kabelgeleiding
Legplank met kabelgeleiding
Legplank met kabelgeleiding
Legplank met kabelgeleiding
Holle stekker connector met schroefklemmen
USB-C™ - HDMI grafische adapterkabel, UHD 8K / 60 Hz
USB-C™ 4K 2in1 Mini DisplayPort + VGA grafische adapter
USB Type-C™ 4K 2in1 DisplayPort + VGA grafische adapter
USB-C™ - DisplayPort grafische adapter, UHD 8K / 30 Hz
USB Type-C™ 4K 2in1 DisplayPort + HDMI grafische adapter
Smart, Full HD deurbelcamera met PIR-bewegingsmelder, werking op batterijen + spraakbesturing
Digitus DN-170094 niet gecategoriseerd
Digitus AK-330111-020-S niet gecategoriseerd
USB Typ C <=> DisplayPort bidirectionele adapterkabel
Digitus DA-71105-1 niet gecategoriseerd
100Gbps QSFP28 actieve optische kabel 5m
100Gbps QSFP28 actieve optische kabel 3m
Mobiele laadkast voor notebooks / tablets tot 14 inch
USB-extender, USB 2.0 4-poorts hub
100Gbps QSFP28 actieve optische kabel 2m
Universal Docking Station, USB 3.0, Travel
Thunderbolt™ 3 Dockingstation 8K, USB Type-C™
Wireless HDMI KVM Extender set, 200 m
Wireless HDMI Extender set, 50 m
Wireless Collaboration System
Wireless HDMI transmitter (extra zendeenheid voor DS-55319)
Wireless Presentation System, set
Wireless HDMI-transmitter voor DS-55317
Smart, Full HD-buitencamera met ledschijnwerper, WLAN + spraakbesturing
Universal Dual monitorhouder met gasdrukveer en klembevestiging
Universal Monitor-wandhouder met gasdrukveer en zwenkarm
Universal Monitor-wandhouder met gasdrukveer en zwenkarm
Universal Single monitorhouder met gasdrukveer en klembevestiging
100Gbs QSFP28 SR4 Optical Transceiver
Digitus DN-81631 niet gecategoriseerd
Voertuig - laadkabel, 10m, type 2 naar type 2
Voertuig - laadkabel, 5m, type 2 naar type 2
Digitus DN-3P16-050 oplaadkabel voor elektrische voertuigen Zwart Type 2 3 5 m
Digitus DK-3P32-S-100 oplaadkabel voor elektrische voertuigen Zwart Type 2 3 10 m
Voertuig - laadkabel, spiraal, 10m, type 2 naar type 2
Industrial 16-poorts Gigabit switch, Unmanaged
4x4 HDMI Matrix Switch, 4K/60Hz
Digitus DK-1743-VH-250 netwerkkabel Oranje 250 m Cat7 S/FTP (S-STP)
Digitus DN-91608S-EA-G niet gecategoriseerd
Digitus DK-1743-VH-025 netwerkkabel Oranje 25 m Cat7 S/FTP (S-STP)
Digitus DK-1743-VH-050 netwerkkabel Oranje 50 m Cat7 S/FTP (S-STP)
Digitus DN-81241 niet gecategoriseerd
Kabelmanagement Box, set van 3 (S, M, L)
Kabelmanagement Box, set van 3 (S, M, L)
Digitus DA-90424 niet gecategoriseerd
Digitus DA-90414 niet gecategoriseerd
Digitus DN-91608S-EA niet gecategoriseerd
Digitus DN-91608S-SL-EA niet gecategoriseerd
Digitus DN-91612S-SL-EA niet gecategoriseerd
Digitus DK-1843-VH-1 netwerkkabel Groen 100 m Cat8.2 S/FTP (S-STP)
OPLOSSINGEN
Ontdek onze complete oplossingen

NAAR DE OPLOSSINGEN

HÖJDPUNKTER – vi rekommenderar

CAT 5e U/UTP Patchkabel
Draadloze 150N USB-adapter
Nul modem-aansluitkabel
Digitus DS-45325 video splitter HDMI
254 mm (10
DIGITUS® Kaartlezer Alles-in-één, USB 2.0
Universele Single Monitor-klemhouder
Glasvezel universele installatiekabel, OM4
HDMI Repeater
CAT 6 S/FTP verbindingskabel
LWL Multimode Patchkabel, OM4, LC / LC
Digitus DA-90406 bureautafel
Kabelmanagement Box, set van 3 (S, M, L)
Stekkerdoos met aluminium profiel, 10-voudig, 2 m netsnoer IEC C14 stekker
Gigabit SFP PCI Express netwerkkaart
Digitus DN-81310 Glasvezel kabel 5 m QSFP+ DAC Zwart
Digitus DN-651109 netwerk-switch Unmanaged Gigabit Ethernet (10/100/1000) Power over Ethernet (PoE) Zwart
CAT 6 U/UTP Patchkabel
USB 3.0 Office Hub, 4 poorten
Dakventilator voor Unique serverkast
DIGITUS Firewire 800 (1394b) PCIe-kaart
CAT 6 S/FTP verbindingskabel
Digitus DA-90395 flat panel bureau steun 81,3 cm (32
VGA - HDMI-converter
Digitus DS-19232 toetsenbord-video-muis (kvm) kabel Meerkleurig, Zwart 3 m
Modulaire console met 17-inch TFT (48,3 cm), 8-poorts Cat.5 KVM & touchpad, Duits toetsenbord
Kabelbinder, klittenbandbevestiging
Glasvezel multimode patchkabel, OM4, SC / SC
HDMI-uitbreidingsset, Full HD, 50 m
4K HDMI-uitbreiding over CAT/IP (ontvangsteenheid), PoE
USB 3.0 to VGA Adapter
Universele TV/Monitor-muurbeugel, 55
USB 2.0 aansluitkabel
4K DisplayPort Splitter, 1x2
Digitus DA-90368 notebookstandaard 38,1 cm (15
USB 2.0 aansluitkabel
CAT 6 S/FTP verbindingskabel
mini GBIC-module (SFP), 1,25 Gbps, 0,55 km
USB 2.0 aansluitkabel
CAT 6A, Klasse EA High Density patchkast, afgeschermd
Wandbehuizing - SOHO, Slim
Vaste Ethernet printserver, USB 2.0
DisplayPort verloopkabel
USB Type-C™ VGA grafische adapter
Modulaire console met 17-inch TFT (43,2 cm), 16-poorts KVM & touchpad, Amerikaans toetsenbord
4K HDMI-uitbreiding via CAT/IP (ontvangsteenheid)
Uittrekbaar legbord voor 483 mm (19
USB 3.0 aansluitkabel
DIGITUS mini GBIC (SFP) Module, 10Gbps, 10,0km
Kabelrangeerpaneel met kabelgeleidebeugels voor 483 mm (19
LWL Multimode OM 3 Patchkabel, SC / SC
LWL Multimode OM 3 Patchkabel, LC / LC
Gigabit PoE af Splitter, 10/100/1000 Mbps, 12W
Digitus DN-81307 Glasvezel kabel 1 m QSFP+ DAC Zwart
Convertor van digitale naar analoge audio
DisplayPort verloopkabel
CAT 5e, Klasse D Keystone Module, onafgeschermd
QSFP+ 40 Gbps Module, Singlemode, 1310nm, 10km
Externe SSD-behuizing, mSATA - USB 3.0
LWL Singlemode Patchkabel, SC / SC
LWL Multimode OM 3 Patchkabel, SC / SC
CAT 6 U/UTP patchkabel - LSZH
Digitus DA-90507 kabelbeheersysteem Kabelkous Zwart
Glasvezel multimode patchkabel, OM4, SC / SC




DIGITUS® – Ditt varumärke för framtidens teknik
Är du på jakt efter smarta produkter som både är enkla att installera och kombinera? DIGITUS® ger dig ett brett sortiment av teknik för framtiden – med toppkvalitet och till fördelaktiga priser direkt från vår butik. Sedan mer än 25 år erbjuder vårt varumärke ett utmärkt sortiment av produkter för nätverksteknik, IT-teknik och teknik för fastigheter. Vi erbjuder även genomtänkta kontors- och AV-lösningar från en och samma leverantör. Dina produkter skickas från vårt moderna logistikcentrum direkt till din adress – snabbt och bekvämt och över hela världen.

Vårt breda sortiment talar ditt språk
DIGITUS® erbjuder en noga utvald produktportfölj som bär ett löfte om högsta kompatibilitet. Hos oss kompletteras alla produkter med omfattande information och tekniska specifikationer som hjälper dig att välja rätt produkt.

Nätverks- och serverskåp
Fristående eller väggmonterade – DIGITUS® ger dig stabila och pålitliga nätverks- och serverskåp i olika storlekar och passande tillbehör. Det hjälper dig att utforma din nätverksteknik helt efter dina behov.

Nätverksteknik – koppar
Kopparkablar används för att integrera arbetsplatsen i ditt kommunikationsnät. Kopparkomponenter i den horisontella kabeldragningen är även kompatibla med Power-over-Ethernet (PoE). Utforska våra komponenter för kabeldragning och passande tillbehör till din strukturerade kabeldragning.

Nätverksteknik – fiber
För det mesta är en vertikal kabeldragning med fiber den bästa metoden för anslutning av servrar och andra IT-lösningar. Denna skapar stommen i ditt nätverk. Fiberteknik är en mycket vanlig lösning för överföring över längre avstånd med hög bandbredd (datahastighet). För att optimera lösningen kombinerar du bulkkabeln från DIGITUS® med våra skarvboxar och multimode-patchkablar.
Aktiva nätverkskomponenter
Här hittar du switchar, konverterare, kort, adaptrar och mycket mer för din kabeldragning. DIGITUS® har passande tillbehör till utbyggnaden av din Power-over-Ethernet-teknik, t.ex. PoE-splitter, PoE-injektorer och PoE-förlängare.

Kablar och adaptrar
Rätt anslutningsdon för alla tillfällen. DIGITUS® har ett brett sortiment för video-, audio- och USB-applikationer, strömförsörjning och anslutning av olika enheter. En riktig höjdpunkt: Vårt sortiment av USB Typ-C™. För framtidens gränssnitt erbjuder vi olika data-, ladd- och adapterkablar samt dockningsstationer med upp till 12 portar.

Video och audio
Förlängare, konverterare, splitter, matriser och mycket annat för din AV-lösning hittar du i DIGITUS® nätbutik. Våra förlängare möjliggör signalöverföring via en rad olika tekniker, såsom HDBaseT™, IP, fiber, trådlöst eller via CAT-kabel. Vårt sortiment hjälper dig att överföra multimediasignaler med hög upplösning över stora avstånd utan att kvaliteten försämras.

Ergonomi
En ergonomisk arbetsplats är nyckeln till välbefinnande och prestationer på topp hela dagen. Därför har DIGITUS® utvecklat den perfekta utrustningen för kontoret. Med den kan du skapa en ergonomisk arbetsplats med allt från höj- och sänkbara skrivbordsunderreden till praktiska skärmfästen, skärmstativ och praktiska system för kabelhantering. 

Dator- och kontorstillbehör
DIGITUS® butik hittar du smart utrustning för din kringutrustning, till exempel USB- och Wi-Fi-komponenter, IO-kort, nätverks- och skrivarservrar samt tillbehör för bärbara datorer och hårddiskar. Vi erbjuder även ett stort utbud av monteringstillbehör, tangentbord och pekdon, dokumentförstörare och lamineringsmaskiner.