ASSMANN Group    | 

NYHETER

USB Type-C 4K 2in1 HDMI grafikadapter
Elektriskt höj- och sänkbart skrivbordsstativ, singelmotor, 2-stegad, svart
Elektriskt höj- och sänkbart skrivbordsstativ, singelmotor, 2-stegad, grå
Elektriskt höj- och sänkbart skrivbordsstativ, dubbelmotor, 3-stegad, svart
Kabelränna
WIFI USB Nano USB-adapter 1300 Mbit/s
Desktop Organizer med Qi-laddare
40G QSFP+ to 4XSFP+ Direct Attach Cable 5m
40G QSFP+ to 4XSFP+ Direct Attach Cable 3m
40G QSFP+ to 4XSFP+ Direct Attach Cable 2m
 Gigabit Industrial PoE Switch 2 x RJ45, 1x SFP
4K HDMI KVM förlängarsats, 70 m
KVM-switch, 2 portar, 4K30Hz, USB-C/USB/HDMI in,   HDMI ut, nätverk
Fast Ethernet PoE-switch 4-portars PoE + 1-ports uplink, 60W PoE Budget
KVM-switch, 4 portar, Dual-Display, 4K, HDMI®
8-portars Gigabit + 2 Gigabit SFP-portar
4K HDMI - AOC - armerad förbindelsekabel med skyddshylsa
Audiosplitter, 3,5 mm-telekontakt på 2x 3,5 mm-uttag
4K DisplayPort adapterkabel, DP–HDMI typ A
Toslink - anslutningskabel, Toslink på Toslink, 1 m
Ljudanslutningskabel, 3,5 mm-telekontakt på 3,5 mm-telekontakt
USB-3.0 Gen.1, USB typ-C förlängningskabel; M/F
8K DisplayPort anslutningskabel 1.4 version
Toslink - anslutningskabel, Toslink på Toslink, 2 m
Grenuttag med aluminiumprofil och överspänningsskydd, integrerat nätfilter, säkerhetsuttag x 6, 2 m strömkabel säkerhetsstickkontakt
Digitus DN-95403-IT övrigt
Grenuttag med aluminiumprofil med strömbrytare och överspänningsskydd, säkerhetsuttag x 12, 2 m strömkabel säkerhetsstickkontakt
Digitus DN-95407-FR övrigt
Grenuttag med aluminiumprofil, x 10, 2 m strömkabel, IEC C20-kontakt
Grenuttag med aluminiumprofil och strömbrytare, överspänningsskydd, integrerat nätfilter, säkerhetsuttag x 5, 2 m strömkabel säkerhetsstickkontakt
4K HDMI förlängare/splittersats, 1x2
4K HDMI förlängare/splittersats, 1x4
USB Type-C to DVI-grafikadapter
Digitus DS-30220-5 övrigt
60 W Gigabit PoE överspänningsskydd
60 W Gigabit PoE överspänningsskydd
4K HDMI-splitter, 1x16
HDMI eARC-omvandlare/splitter
3-portars MST Video Hub (DP -> 2x DP, 1x HDMI)
Magnetisk kabelränna
4K HDMI-switch, 4x1
4K HDMI-splitter, 1x2
Utdragslåda, monteras under skrivbordet / förvaringsficka
Vertikalt stativ för bärbar dator
USB 3.0 Switch 4 in 2
Wireless Optical Mouse, 6 knappar, Ergonomic
USB-mus med sladd, 3 knappar, 1200 dpi
Wireless Optical Mouse, 6 knappar, 1600 dpi
Centrumstiftadapter med skruvplintar
Smart dörrklockskamera i Full HD med PIR-rörelsesensor, batteridrift + röststyrning
Smart Full HD-utomhuskamera med LED-strålkastare, Wi-Fi + röststyrning
Fordonsladdkabel, 5 m, typ 2 till typ 2
Fordonsladdkabel spiralformad för elbilar & PHEV – 7,5 m – Typ 2 – Mode 3 – 1-fas – 32 A – 7,4 kW – Svart
Elbilsladdare för hushållsuttag
Digitus DK-1743-VH-250 nätverkskablar Orange 250 m Cat7 S/FTP (S-STP)
Digitus DK-1743-VH-050 nätverkskablar Orange 50 m Cat7 S/FTP (S-STP)
Digitus DK-1743-VH-025 nätverkskablar Orange 25 m Cat7 S/FTP (S-STP)
LÖSNINGAR
Utforska våra kompletta lösningar

TILL LÖSNINGARNA

HÖJDPUNKTER – vi rekommenderar

Digitus DA-70866 dockningsstationer för bärbara datorer Kabel USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C Silver
Digitus DA-90365 fäste och ställ till bildskärm 68,6 cm (27
Digitus AK-770905-100-S Papperstejp 1 m Tyg Svart 10 styck
Digitus DK-1617-015 nätverkskablar Grå 1,5 m Cat6 U/UTP (UTP)
Digitus Fast Ethernet USB 2.0 Adapter 100 Mbit/s
Digitus 0.15 m USB C / Micro USB B USB-kablar 0,15 m Svart
Digitus SC/SC OM4 2m fiberoptikkablar I-VH Violett
Digitus DK-2922-05 fiberoptikkablar 5 m SC I-VH OS2 Gul
Digitus DK-1617-250 nätverkskablar Grå 25 m Cat6 U/UTP (UTP)
Digitus DS-55900-2 AV-förlängare Repeater för AV-utrustning Svart
Väggskåp Dynamic Basic-serien - 600x450 mm (BxD)
Digitus DA-70217 gränssnittshubbar 480 Mbit/s Svart
Digitus DN-81225 fiberoptikkablar 7 m SFP+ Svart
Digitus DS-55123 AV-förlängare AV-mottagare Svart
Digitus DA-71104 Hölje för lagringsenheter HDD- / SSD kabinett Svart 2.5/3.5
Digitus DA-70141 konsolextender Nätverkssändare och -mottagare
Digitus Premium CAT 5e U-UTP nätverkskablar Grå 20 m Cat5e U/UTP (UTP)
Digitus Professional nätverkskablar Gul 0,5 m Cat6 S/FTP (S-STP)
Digitus DN-95109 PoE-adapters Gigabit Ethernet 56 V
Digitus DS-54101 kabelomvandlare (hane/hona) RJ-45 F DVI-D M Svart
Digitus DK-2522-01/3 fiberoptikkablar 1 m SC I-VH OM3 Aqua
Digitus DA-70473 videokabeladapter 0,15 m VGA (D-Sub) Svart
Digitus HDMI 1.4 5m HDMI-kabel HDMI Typ A (standard) Svart
Digitus AK-300110-018-S USB-kablar 1,8 m USB 2.0 USB A Micro-USB B Svart
Digitus DS-55122 AV-förlängare Sändare och mottagare för AV-utrustning Svart
CAT 6A Keystone-modul, oskärmad
Digitus DK-2933-05 fiberoptikkablar 5 m LC I-VH OS2 Gul
Digitus DS-72210 rack 43,2 cm (17
Digitus DA-90405 fäste och ställ till bildskärm 81,3 cm (32
Digitus DN-19 09U-I-OD rack Väggmonterad rack Grå
Industriell 8-portars Fast Ethernet Switch, unmanaged
Digitus DA-73105 USB-kablar 10 m USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) USB A Svart
Digitus Cooling Unit for 19
Digitus 15m Cat5e U-UTP nätverkskablar Grå U/UTP (UTP)
Digitus AK-330107-050-S HDMI-kabel 5 m HDMI Typ A (standard) Svart
Digitus DK-2922-02 fiberoptikkablar 2 m SC I-VH OS2 Gul
Digitus DN-82060 PoE-adapters Snabb Ethernet
Digitus DN-10160 nätverkskort Intern Fiber 1000 Mbit/s
Digitus DS-53400 AV-förlängare Sändare och mottagare för AV-utrustning
Ergonomisk musmatta med handledsstöd
Digitus DN-170107 övrigt
Digitus DA-90387 datorbord Vit
Digitus DA-90417 fäste och ställ till bildskärm 81,3 cm (32
Digitus DA-90408 dockningsstationer för bärbara datorer Kabel USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Gjuten aluminium
Digitus AK-340411-001-W videokabeladapter 0,15 m Mini DisplayPort HDMI Vit
Väggskåp Unique-serien - 600x450 mm (BxD)
Hyllplan med variabla fästskenor för fast montering i 483 mm (19
Digitus DVI-D 2m DVI-kabel Svart
Digitus DS-55121 AV-förlängare AV-mottagare Svart
Digitus DK-2533-01-4 fiberoptikkablar 1 m LC I-VH OM4 Violett
Digitus DK-35242/3-U fiberoptikkablar 1 m OM3 Svart
Digitus DN-82130 mediakonverterare för nätverk 1000 Mbit/s Svart
Digitus AK-300102-018-S USB-kablar 1,8 m USB 2.0 USB A USB B Svart
Digitus DK-2933-10 fiberoptikkablar 10 m LC I-VH OS2 Gul
Digitus DA-90369 fäste och ställ till bildskärm Silver
Digitus DA-90347 tillbehör till tv-fäste
Digitus DN-91424 patchpaneler 1U
Digitus DN-82121-1 mediakonverterare för nätverk 1000 Mbit/s 1310 nm Enkelläge Svart
Nätverksskåp Unique-serien - 600x600 mm (BxD)
Digitus DK-1644-A-030 nätverkskablar Grå 3 m Cat6a S/FTP (S-STP)
Digitus DA-70240-1 gränssnittshubbar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A 5000 Mbit/s Svart
Digitus AK-300117-003-S USB-kablar 0,25 m USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) USB A Micro-USB B Svart
Digitus DN-95330 nätverksswitchar Ohanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Svart
Digitus HDMI REPEATER




DIGITUS® – Ditt varumärke för framtidens teknik
Är du på jakt efter smarta produkter som både är enkla att installera och kombinera? DIGITUS® ger dig ett brett sortiment av teknik för framtiden – med toppkvalitet och till fördelaktiga priser direkt från vår butik. Sedan mer än 25 år erbjuder vårt varumärke ett utmärkt sortiment av produkter för nätverksteknik, IT-teknik och teknik för fastigheter. Vi erbjuder även genomtänkta kontors- och AV-lösningar från en och samma leverantör. Dina produkter skickas från vårt moderna logistikcentrum direkt till din adress – snabbt och bekvämt och över hela världen.

Vårt breda sortiment talar ditt språk
DIGITUS® erbjuder en noga utvald produktportfölj som bär ett löfte om högsta kompatibilitet. Hos oss kompletteras alla produkter med omfattande information och tekniska specifikationer som hjälper dig att välja rätt produkt.

Nätverks- och serverskåp
Fristående eller väggmonterade – DIGITUS® ger dig stabila och pålitliga nätverks- och serverskåp i olika storlekar och passande tillbehör. Det hjälper dig att utforma din nätverksteknik helt efter dina behov.

Nätverksteknik – koppar
Kopparkablar används för att integrera arbetsplatsen i ditt kommunikationsnät. Kopparkomponenter i den horisontella kabeldragningen är även kompatibla med Power-over-Ethernet (PoE). Utforska våra komponenter för kabeldragning och passande tillbehör till din strukturerade kabeldragning.

Nätverksteknik – fiber
För det mesta är en vertikal kabeldragning med fiber den bästa metoden för anslutning av servrar och andra IT-lösningar. Denna skapar stommen i ditt nätverk. Fiberteknik är en mycket vanlig lösning för överföring över längre avstånd med hög bandbredd (datahastighet). För att optimera lösningen kombinerar du bulkkabeln från DIGITUS® med våra skarvboxar och multimode-patchkablar.
Aktiva nätverkskomponenter
Här hittar du switchar, konverterare, kort, adaptrar och mycket mer för din kabeldragning. DIGITUS® har passande tillbehör till utbyggnaden av din Power-over-Ethernet-teknik, t.ex. PoE-splitter, PoE-injektorer och PoE-förlängare.

Kablar och adaptrar
Rätt anslutningsdon för alla tillfällen. DIGITUS® har ett brett sortiment för video-, audio- och USB-applikationer, strömförsörjning och anslutning av olika enheter. En riktig höjdpunkt: Vårt sortiment av USB Typ-C™. För framtidens gränssnitt erbjuder vi olika data-, ladd- och adapterkablar samt dockningsstationer med upp till 12 portar.

Video och audio
Förlängare, konverterare, splitter, matriser och mycket annat för din AV-lösning hittar du i DIGITUS® nätbutik. Våra förlängare möjliggör signalöverföring via en rad olika tekniker, såsom HDBaseT™, IP, fiber, trådlöst eller via CAT-kabel. Vårt sortiment hjälper dig att överföra multimediasignaler med hög upplösning över stora avstånd utan att kvaliteten försämras.

Ergonomi
En ergonomisk arbetsplats är nyckeln till välbefinnande och prestationer på topp hela dagen. Därför har DIGITUS® utvecklat den perfekta utrustningen för kontoret. Med den kan du skapa en ergonomisk arbetsplats med allt från höj- och sänkbara skrivbordsunderreden till praktiska skärmfästen, skärmstativ och praktiska system för kabelhantering. 

Dator- och kontorstillbehör
DIGITUS® butik hittar du smart utrustning för din kringutrustning, till exempel USB- och Wi-Fi-komponenter, IO-kort, nätverks- och skrivarservrar samt tillbehör för bärbara datorer och hårddiskar. Vi erbjuder även ett stort utbud av monteringstillbehör, tangentbord och pekdon, dokumentförstörare och lamineringsmaskiner.