ASSMANN Group    | 

NYHETER

100 Gbit/s QSFP28 Aktiv optisk kabel 3 m
100 Gbit/s QSFP28 Aktiv optisk kabel 5 m
USB-förlängare, USB 2.0 4-portars hubb
100 Gbit/s QSFP28 Aktiv optisk kabel 2 m
Mobilt laddskåp för bärbara datorer/surfplattor på upp till 14 tum
Universal Docking Station, USB 3.0, Travel
11 portars USB-C-dockningsstation med SSD Enclosure
Thunderbolt™ 3 dockningsstation 8K, USB Type-C™
4in1 AV adapter/switch
3in1 AV adapter/switch
Trådlös HDMI-förlängarsats, 50 m
Trådlös HDMI-transmitter för DS-55317
Trådlös HDMI KVM-förlängarsats, 200 m
Trådlöst presentationssystem, sats
Wireless Collaboration System
Trådlös HDMI-sändare (extra sändningsenhet för DS-55319)
Smart Full HD-utomhuskamera med LED-strålkastare, Wi-Fi + röststyrning
Universell Dubbel Skärmhållare med gastrycksfjäder och klämfäste
Universell Enkel Skärmhållare med gastrycksfjäder och klämfäste
Universellt Väggfäste för skärm med gastrycksfjäder och vridbar arm
Universellt Väggfäste för skärm med gastrycksfjäder och vridbar arm
100Gbs QSFP28 SR4 optical transceiver
Digitus DN-81631 övrigt
Digitus DK-1P32-S-075 laddkabel för elektriskt fordon Svart Typ 2 1 7,5 m
Digitus DK-3P32-S-100 laddkabel för elektriskt fordon Svart Typ 2 3 10 m
Fordonsladdkabel, spiral, 10 m, typ 2 till typ 2
Digitus DK-3P16-S-075 laddkabel för elektriskt fordon Svart Typ 2 3 5 m
Digitus DK-1P32-S-100 laddkabel för elektriskt fordon Svart Typ 2 1 10 m
Digitus DK-3P16-075 laddkabel för elektriskt fordon Svart Typ 2 3 7,5 m
Fordonsladdkabel, 5 m, typ 2 till typ 2
Industrial 16-portars Gigabit Switch, unmanaged
Digitus DN-170096 övrigt
Digitus DK-1743-VH-250 nätverkskablar Orange 250 m Cat7 S/FTP (S-STP)
Digitus DN-91608S-EA-G övrigt
Dokumentficka
483 mm (19”) rackhållare (DIN-skena), 2HE
Digitus DK-1743-VH-025 nätverkskablar Orange 25 m Cat7 S/FTP (S-STP)
Digitus DK-1743-VH-050 nätverkskablar Orange 50 m Cat7 S/FTP (S-STP)
Digitus DS-12890 övrigt
Digitus DB-330118-100-S HDMI-kabel 10 m HDMI Typ A (standard) Svart
Digitus DN-81245 övrigt
Aktiv DisplayPort-adapter/-konverterare, DP till DVI
M.2 NVMe + M.2 SATA SSD dockningsstation med SD Express-kortläsare, USB-C™
Dubbel M.2 NVMe SSD dockningsstation med offline-klonfunktion, USB-C™
Digitus DN-30211 nätverkskort Bluetooth 3 Mbit/s
 Mobilt laddskåp för bärbara datorer / surfplattor på upp till 15,6 tum
10
Digitus DB-300333-020-S videokabeladapter 1,8 m USB Type-C DP Svart
Digitus DN-31117-B rack Fristående rack Svart
Ergonomisk musmatta med handledsstöd
Kabelbox, sats med 3 st. (S, M, L)
Kabelbox, sats med 3 st. (S, M, L)
Digitus DA-90424 Ställ för bärbara datorer 43,2 cm (17
Digitus DA-90419 telefonfästen & ställningar Vit
Digitus DN-91612S-SL-EA patchpaneler 1U/2U
Digitus DN-91608S-EA övrigt
Digitus DN-91608S-SL-EA övrigt
Digitus DK-1843-VH-1 nätverkskablar Grön 100 m Cat8.2 S/FTP (S-STP)
LÖSNINGAR
Utforska våra kompletta lösningar

TILL LÖSNINGARNA

HÖJDPUNKTER – vi rekommenderar

Digitus DA-90407 skrivbord
Digitus DN-81226 fiberoptikkablar 10 m SFP+ Svart
Digitus DA-90408 dockningsstationer för bärbara datorer Kabel USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Gjuten aluminium
Digitus DS-33003 nätverkskort/adapters Intern Serial
Digitus DK-2533-05/3 fiberoptikkablar 5 m LC I-VH OM3 Aqua
Digitus DK-2922-01 fiberoptikkablar 1 m SC I-VH OS2 Gul
Digitus DS-45322 bilddelare HDMI
Digitus DK-2533-02/3 fiberoptikkablar 2 m LC I-VH OM3 Aqua
Digitus DK-2533-03/3 fiberoptikkablar 3 m LC I-VH OM3 Aqua
Digitus DA-90346 fäste och ställ till bildskärm 68,6 cm (27
Digitus DA-8100 Handhållen steckkodsläsare 1D Linear Svart
Digitus AK-400100-005-R SATA-kablar 0,5 m SATA 7-pin Röd
Digitus DS-45324 bilddelare HDMI
Digitus DS-12870 KVM-switchar
Digitus DS-43309 videoväggsprocessor Svart
Digitus DN-81225 fiberoptikkablar 7 m SFP+ Svart
Digitus DN-651108 nätverksswitchar Ohanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Svart
Digitus DN-91424 patchpaneler 1U
Digitus AK-330107-050-S HDMI-kabel 5 m HDMI Typ A (standard) Svart
Digitus DN-19 FAN-6-SRV kylningsutrustning för hårdvara Grå
Digitus DN-95117 nätverksswitchar Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd 1U Grå
Digitus DK-1743-A-VH-10 nätverkskablar Gul 1000 m Cat7a S/FTP (S-STP)
Digitus AK-340408-001-S videokabeladapter 0,15 m DisplayPort HDMI Typ A (standard) Svart
Utdragbart hyllplan för 483 mm (19
Digitus DA-70840 USB-grafikadapter 1920 x 1080 pixlar Svart
Digitus mini GBIC (SFP) Module transceiver-moduler för nätverk Fiberoptik 850 nm
Digitus DK-1644-030-10 nätverkskablar Grå 3 m Cat6 S/FTP (S-STP)
Digitus DA-90405 fäste och ställ till bildskärm 81,3 cm (32
Digitus DN-95412 grenuttag 7 AC-utgångar 1U Svart, Silver
Digitus DS-72211 rack 48,3 cm (19
Digitus CAT6 U/UTP 10m nätverkskablar Grå U/UTP (UTP)
Digitus DS-55129 KVM-förlängare Sändare och mottagare
Digitus AK-300117-003-S USB-kablar 0,25 m USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) USB A Micro-USB B Svart
Digitus Professional nätverkskablar Gul 1 m Cat6 S/FTP (S-STP)
Digitus AK-300210-015-S USB-kablar 1,5 m USB 2.0 USB C Svart
Digitus A/mini-B, 3m USB-kablar USB 2.0 USB A Mini-USB B Svart
Digitus DS-55203 AV-förlängare Nätverkssändare och -mottagare Svart
Digitus DN-95205 PoE-adapters Gigabit Ethernet 12 V
Digitus DA-70220 gränssnittshubbar USB 2.0 Mini-B 480 Mbit/s Svart, Silver
Digitus AK-770902-150-S buntband Löstagbart buntband Tyg Svart 100 styck
Digitus 47U Server Cabinet Fristående rack Svart
Industriell 8-portars Fast Ethernet Switch, unmanaged
Digitus DA-12201 hörlur och headset Huvudband Svart, Vit
Digitus DK-2533-02-4 fiberoptikkablar 2 m LC OM4 Violett
Digitus DA-70837 videokabeladapter 0,2 m USB Type-C VGA (D-Sub) Vit
CAT 5e, klass D Keystone-modul, oskärmad
Digitus DS-55505 KVM-förlängare Sändare och mottagare
Digitus DN-81201 transceiver-moduler för nätverk Fiberoptik 10000 Mbit/s mini-GBIC/SFP 1310 nm
Digitus DS-55123 AV-förlängare AV-mottagare Svart
Digitus DA-90350 tv-fäste 68,6 cm (27
Digitus 1m Cat6 S-FTP nätverkskablar Grå S/FTP (S-STP)
Digitus DA-90349 fäste och ställ till bildskärm 68,6 cm (27
Digitus DN-13020 skrivarservrar Ethernet LAN Svart
Väggskåp Unique-serien - 600x450 mm (BxD)
Digitus DA-70141 konsolextender Nätverkssändare och -mottagare
Digitus DK-2933-10 fiberoptikkablar 10 m LC I-VH OS2 Gul
Digitus LC OM4, 10m fiberoptikkablar I-VH OM2 Orange
Digitus DS-72211 rack 48,3 cm (19
Digitus SC/SC, 10 m fiberoptikkablar I-VH OS2 Gul
Digitus 1.8m USB 2.0 USB-kablar 1,8 m USB A Mini-USB B Svart
Digitus AK-770904-150-M buntband Buntband med dubbla låshuvuden Tyg Multifärg 50 styck
CAT 6A Keystone-modul, oskärmad
Digitus HDMI/VGA/3.5mm VGA (D-Sub) Svart
Digitus HDMI 1.4 5m HDMI-kabel HDMI Typ A (standard) Svart




DIGITUS® – Ditt varumärke för framtidens teknik
Är du på jakt efter smarta produkter som både är enkla att installera och kombinera? DIGITUS® ger dig ett brett sortiment av teknik för framtiden – med toppkvalitet och till fördelaktiga priser direkt från vår butik. Sedan mer än 25 år erbjuder vårt varumärke ett utmärkt sortiment av produkter för nätverksteknik, IT-teknik och teknik för fastigheter. Vi erbjuder även genomtänkta kontors- och AV-lösningar från en och samma leverantör. Dina produkter skickas från vårt moderna logistikcentrum direkt till din adress – snabbt och bekvämt och över hela världen.

Vårt breda sortiment talar ditt språk
DIGITUS® erbjuder en noga utvald produktportfölj som bär ett löfte om högsta kompatibilitet. Hos oss kompletteras alla produkter med omfattande information och tekniska specifikationer som hjälper dig att välja rätt produkt.

Nätverks- och serverskåp
Fristående eller väggmonterade – DIGITUS® ger dig stabila och pålitliga nätverks- och serverskåp i olika storlekar och passande tillbehör. Det hjälper dig att utforma din nätverksteknik helt efter dina behov.

Nätverksteknik – koppar
Kopparkablar används för att integrera arbetsplatsen i ditt kommunikationsnät. Kopparkomponenter i den horisontella kabeldragningen är även kompatibla med Power-over-Ethernet (PoE). Utforska våra komponenter för kabeldragning och passande tillbehör till din strukturerade kabeldragning.

Nätverksteknik – fiber
För det mesta är en vertikal kabeldragning med fiber den bästa metoden för anslutning av servrar och andra IT-lösningar. Denna skapar stommen i ditt nätverk. Fiberteknik är en mycket vanlig lösning för överföring över längre avstånd med hög bandbredd (datahastighet). För att optimera lösningen kombinerar du bulkkabeln från DIGITUS® med våra skarvboxar och multimode-patchkablar.
Aktiva nätverkskomponenter
Här hittar du switchar, konverterare, kort, adaptrar och mycket mer för din kabeldragning. DIGITUS® har passande tillbehör till utbyggnaden av din Power-over-Ethernet-teknik, t.ex. PoE-splitter, PoE-injektorer och PoE-förlängare.

Kablar och adaptrar
Rätt anslutningsdon för alla tillfällen. DIGITUS® har ett brett sortiment för video-, audio- och USB-applikationer, strömförsörjning och anslutning av olika enheter. En riktig höjdpunkt: Vårt sortiment av USB Typ-C™. För framtidens gränssnitt erbjuder vi olika data-, ladd- och adapterkablar samt dockningsstationer med upp till 12 portar.

Video och audio
Förlängare, konverterare, splitter, matriser och mycket annat för din AV-lösning hittar du i DIGITUS® nätbutik. Våra förlängare möjliggör signalöverföring via en rad olika tekniker, såsom HDBaseT™, IP, fiber, trådlöst eller via CAT-kabel. Vårt sortiment hjälper dig att överföra multimediasignaler med hög upplösning över stora avstånd utan att kvaliteten försämras.

Ergonomi
En ergonomisk arbetsplats är nyckeln till välbefinnande och prestationer på topp hela dagen. Därför har DIGITUS® utvecklat den perfekta utrustningen för kontoret. Med den kan du skapa en ergonomisk arbetsplats med allt från höj- och sänkbara skrivbordsunderreden till praktiska skärmfästen, skärmstativ och praktiska system för kabelhantering. 

Dator- och kontorstillbehör
DIGITUS® butik hittar du smart utrustning för din kringutrustning, till exempel USB- och Wi-Fi-komponenter, IO-kort, nätverks- och skrivarservrar samt tillbehör för bärbara datorer och hårddiskar. Vi erbjuder även ett stort utbud av monteringstillbehör, tangentbord och pekdon, dokumentförstörare och lamineringsmaskiner.